دفتر مرکزی: 66097851 مرکز تعمیرات: 66097859 شعبه شرق: 77978135 شعبه هفت تیر: 88836102 شعبه جنوب: 55300568 شعبه غرب: 44153186 شعبه شمال: 26721443 شعبه اسلامشهر و رباط کریم 56746602

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

نشانی: خ آزادی، خ بهبودی، نرسیده به نصرت، ساختمان بنیامین، پلاک 145، طبقه 5، واحد 18، مجهز به (2) آسانسور و پارکینگ

معرفی دستگاه ترموشیکر آزمایشگاهی و کاربرد آن

آشنایی با دستگاه ترموشیکر آزمایشگاهی و کاربرد آن

آشنایی با دستگاه ترموشیکر آزمایشگاهی و کاربرد آن بسیار اهمیت دارد. دستگاه ترموشیکر آزمایشگاهی یکی از دستگاه‌هایی است که در محیط آزمایشگاه از آن استفاده‌های زیادی می‌شود و یک انکوباتور لرزش میکروتروپی با سرعت متغیر محسوب می‌شود. دستگاه ترموشیکر به شکلی طراحی شده است که افرادی که در آزمایشگاه از این دستگاه استفاده می‌کنند، بتوانند به راحتی آن را بکار بگیرند. در واقع این دستگاه برای بهره‌برداری آسان طراحی و ساخته شده است.

این دستگاه به شما نشان می‌دهد که سرعت هم زدن موادی که می‌خواهید از آنها استفاده کنید، چقدر باشد. دستگاه ترموشیکر یک دستگاه با کاربرد آسان می‌باشد که می‌تواند برای شما منبع تغذیه با ولتاژ کم را فراهم سازد، از آنجا که بسیاری به دنبال آشنایی بیشتر با کاربردهای این دستگاه هستند، در ادامه به  آشنایی با دستگاه ترموشیکر آزمایشگاهی و کاربرد آن در محیط آزمایشگاه خواهیم پرداخت. پس تا انتهای مقاله با ما باشید.

دستگاه ترموشیکر آزمایشگاهی چیست

 دستگاه ترموشیکر آزمایشگاهی از تجهیزاتی است که در واقع به عنوان یک انکوباتور لرزش میکروتراپی با سرعت متغیر شناخته می‌شود و به عنوان یک دستگاه برای بهره برداری آسان تولید شده است. این دستگاه دارای انواع مختلفی است که از همه آنها برای مواردی چون لرزش، اختلاط و خنک کردن نمونه‌ها در آزمایشگاه استفاده می‌‎شود.

یکی از وظایف اصلی که دستگاه ترموشیکر آزمایشگاهی بر عهده دارد و می‌توانید در راستای نیاز خود از این دستگاه استفاده کنید، بررسی و ارزیابی عملکرد خنک کننده‌ها و میزان گرمایش و سرمایش ایجاد کننده می‌باشد که سبب می‌شود مدار اختلاط، فرکانس اختلاط، یکنواختی دما، محدوده تنظیم دما، دامنه دما، سرمایش یا میزان گرمایش با دقت بسیار بالایی نسبت به دستگاه‌های دیگر تنظیم شود.

این دستگاه به شما نشان می‌دهد که سرعت، دما و زمان موادی که می‌خواهید از آنها استفاده کنید یا آنها را در محیط آزمایشگاه مورد آزمایش قرار دارد، چقدر باشد. مقدار این مواد بر روی دو صفحه نمایش که برای نشان دادن مقدار واقعی تنظیم شده است به شما نمایش داده خواهد شد. دستگاه ترموشیکر کاربری بسیار آسانی دارد و می‌توانید از آن در موارد بسیاری استفاده کنید. اما در ادامه لازم است با کاربردهای این دستگاه آزمایشگاهی بیشتر آشنا شوید.

مقالات پیشنهادی: حمام آب آزمایشگاهی چیست و چه کاربردی دارد

کارکرد دستگاه ترموشیکر

کاربردهای دستگاه ترموشیکر آزمایشگاهی

دستگاه ترموشیکر آزمایشگاهی انواع مختلفی دارد که از همه آنها برای موارد چون ایجاد لرزش، اختلاط و خنک کردن نمونه‌ها در آزمایشگاه استفاده می‌گردد. این دستگاه در آزمایش‌هایی که در زمینه زیست‌شناسی، شیمی، داروسازی، پزشکی، تحقیقات و گیاهان صنعتی فعالیت دارند، بسیار کاربرد دارد. از دستگاه ترموشیکر در تشخیص آزمایش‌های پزشکی، خون شناسی، میکروب‌شناسی، سیستم ایمنی، سیتوشیمی، تجزیه و تحلیل آب و فاضلاب نیز بسیار استفاده می‌شود.

در میان تجهیزات آزمایشگاهی این دستگاه بهترین دستگاهی است که می‌تواند کار گرم کردن، خنک کردن، مخلوط سازی و لرزش را از طریق ترموکلاک‌های مختلف برای عروق نمونه‌های متعدد را انجام دهد. دستگاه ترموشیکر دارای یک تایمر عملکرد زمان است که زمان پردازش، زمان لرزش، فاصله، زمان معتدل لرزش و فرکانس مخلوط کردن، سرعت دما، دقت دما و کالیبراسیون را به طور دقیق برای شما نشان خواهد داد.

ویژگی های عمده دستگاه ترموشیکر

تا اینجای به معرفی دستگاه ترموشیکر آزمایشگاهی و کاربرد آن پرداختیم. حال باید با ویژگی‌های آن آشنا شوید تا دید وسیعتری از قابلیت‌های این دستگاه در موارد مختلف به دست آورید:

 •  دستگاه ترموشیکر این ویژگی را دارد که به سرعت  تنظیم شود و دامنه چرخشی که به دست آورده، در اطراف بلوک حفظ ‌کند.
 •  این دستگاه با نمایشگر یا همان Icd که دارد، می‌تواند سرعت زمان و میزان دما را به طور واقعی  به شما نمایش دهد.
 • عملکرد دستگاه ترموشیکر با آرامی است.
 •  این دستگاه دارای عمر طولانی دارد و کاربری آسان خواهد داشت.
 • رسیدن سریع به سرعت مخلوط معین و نگهداری دامنه مساوی چرخش در تمام بلوک
 • دستگاه ترموشیکر آزمایشگاهی، عملکردهای اختلاط و گرمایش را هم به صورت همزمان و هم به صورت جداگانه انجام می‌دهد.

ترموشیکر چیست

وظایف دستگاه ترموشیکر آزمایشگاهی چیست

دستگاه ترموشیکر آزمایشگاهی از مهمترین تجهیزات در آزمایشگاه است و دارای کاربردهای منحصر به فرد است. از وظایف دستگاه ترموشیکر آزمایشگاهی عبارتند از:

 •  تهیه نمونه های مختلف آزمایشگاهی
 • تجزیه و تحلیل DNA و RNA
 • ایجاد لرزش در ماژول ها
 • توزیع یکنواخت دما در سرتاسر نمونه
 • ایجاد اختلاط بهینه و تنظیم دقیق نمونه ها در عروق واکنش
 • ایجاد خنک کنندگی
 • ایجاد گرمایش و سرمایش کنترل شده

 نتیجه گیری

آشنایی با دستگاه ترموشیکر آزمایشگاهی و کاربرد آن ضروری است. دستگاه ترموشیکر آزمایشگاهی که در آزمایشگاه است به عنوان یک انکوباتور لرزش میکروتروپی با سرعت متغیر نیز شناخته می‌شود. این دستگاه در میان سایر اقلام آزمایشگاهی به عنوان یکی از بهترین وسیله‌ها برای ایجاد اختلاط در مواد و یکنواخت سازی دما در نمونه‌ها به حساب می‌آید.

دستگاه ترموشیکر آزمایشگاهی در انواع آزمایشگاه‌های تحقیقاتی، داروسازی شیمی و پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. چنانکه دستگاه ترموشیکر شما نیاز به تعمیر دارد، کافیست با کارشناسان ما در مرکز تعمیر اقلام آزمایشگاهی تماس بگیرید تا سرویس‌کاران مجرب ما با داشتن چندین سال سابقه در حوزه تعمیر تجهیزات آزمایشگاهی در محل حضور یابند و دستگاه شما را به طور دقیق عیب‌یابی و تعمیر نمایند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *